ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ

Εκ μέρους όλων των υπεύθυνων, διδασκόντων, φοιτητών και λοιπών που ενδιαφέρονται και ασχολούνται άμεσα η έμμεσα με τη λειτουργία του Ι.Ε.Κ. Κυθήρων, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε :

• Τον Μητροπολίτη Κυθήρων και Αντικυθήρων, κ.κ. Σεραφείμ, για την αρωγή και την αγάπη με τις οποίες αγκάλιασε και ανταποκρίθηκε στις προσπάθειες μας.

• Τον πρόεδρο του Κοινοτικού Διαμερίσματος Καραβά, κ. Γεώργιο Τσάκο, χωρίς την βοήθεια και την έγκριση του οποίου το όραμα μας για την δημιουργία Ι.Ε.Κ. στον δήμο Κυθήρων δεν θα είχε πραγματοποιηθεί.

• Τον πρόεδρο της Πατρικίους Σχολής, κ. Ευάγγελο Διακόπουλο, ο οποίος μας παραχώρησε έναν θαυμάσιο και πολυσήμαντο για τους Κυθήριους χώρο, όπου στεγάζονται και παραδίδονται τα μαθήματα του Ι.Ε.Κ. καθώς και εκτελούνται οι λοιπές λειτουργίες του.

• Τον γενικό επιθεωρητή Εθνικής Τράπεζας, κ. Γεώργιο Πάσχα, ο οποίος συνέβαλε σημαντικά στην προσπάθεια μας, δωρίζοντας στο Ι.Ε.Κ. ηλεκτρονικούς υπολογιστές, εξοπλισμό εργαστηρίου βιολογικών και οικολογικών αναλύσεων ( μικροσκοπία, στερεοσκοπία, αναλυτής ποιότητας υδάτων, πεχάμετρο.....κ.α ), οι οποίοι είναι άκρως απαραίτητοι για την παρακολούθηση και εκμάθηση όλων των μαθημάτων.

Τέλος, θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε κάθε Κυθήριο ή μη Κυθήριο για την συμπαράσταση και την υποστηρίζει στη λειτουργία του νέου αυτού εγχειρήματος για τα δεδομένα των Κυθήρων.

Σχεδιασμός ιστοσελίδας : KASYANOVA Svetlana